X

تفاوت دستگاه استرچ پالت با دستگاه شیرینگ پک

09121167683 مدیریت
تفاوت دستگاه استرچ پالت با دستگاه شیرینگ پک

در این مقاله قصد داریم، به بررسی تفاوت های موجود بین دو دستگاه پرفروش و پرطرفدار بسته بندی بپردازیم. با ما همراه باشید.

شیرزاد ماشین البرز
شیرزاد ماشین البرز

شیرینگ پک

شیرینگ پک به عنوان یکی از پرطرفدارترین نوع دستگاه های بسته بندی می باشد. دستگاه شیرینگ مجهز به یک نوار نقاله و کوره های حرارتی می باشد، و برای انجام فرآیند بسته بندی اول فیلم شیرینگ مخصوصی که در داخل دستگاه قرار داده ایم، را به دور محصول می پیچد، و بعد از انجام این کار فرآیند حرارتی دهی و چسبیدن شیرینگ به دور محصول انجام می شود. بعد از حرارت دیدن بسته بندی محصول شما به پایان می رسد. نکته ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است، که برخی از شیرینگ ها قابلیت چاپ لوگو مد نظر شرکت شما وجود دارد. استفاده از این لیبل ها به شما کمک می کند، محصولات خود را در بسته بندی شیک و زیبا به مشتریان خود عرضه کنید. برخی از کارخانه هایی که در زمینه ی تولید محصولات مختلف فعالیت می کنند، از لیبل های شیرینگ برای پلمپ کردن محصولات خود استفاده می کنند. شیرینگ پک های تولید شده در گروه صنعتی شیرزاد ماشین البرز به شرح زیر می باشد.

شما می توانید با توجه به کسب و کار خود یکی از مدل ها را انتخاب کنید. در رابطه با نحوه ی کارکرد این دستگاه باید بگوییم، که به صورت دو صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک طراحی و تولید می شوند. در مدل اتوماتیک تمام مراحل بسته بندی به صورت اتوماتیک انجام می شود، ولی اگر مدل نیمه اتومات را انتخاب کرده باشید، نیاز به یک اپراتور دارد، تا بتواند بر روی فعالیت دستگاه نظارت داشته باشد، و بسته بندی محصولات را توسط دستگاه را از طریق چند پدال کنترل می کند.

استرچ پالت

استرچ پالت

دستگاه استرچ پالت یکی دیگر از مدل های دستگاه بسته بندی می باشد، که شما می توانید در مکان هایی که میزان تولید محصولات در آن جا زیاد است، استفاده کنید. دستگاه استرچ متشکل از یک سینی چرخان و یک پایه بالا برنده فیلم استرچ می باشد. در رابطه با نحوه ی کارکرد این دستگاه باید بگوییم، که برای بسته بندی ابتدا محصولات بر روی سینی چرخان چیده می شوند، و آن قدر بر روی هم قرار می گیرند، تا به ارتفاع مد نظر شما برسند. بعد از این که به ارتفاع مد نظر شما رسیدند، سینی شروع به چرخیدن می کند، و نایلون مخصوص دستگاه را به دور محصولات پیچیده می شود. یکی از ویژگی این دستگاه این است، که استرچ پالت بند با بالا و پایین آوردن نگه دارنده فیلم مخصوص استرچ، پوشش مخصوصی را برای بسته بندی محصولات قرار می دهد. وجود این بسته بندی به شما کمک می کند، که از محصولات مد نظر خود محافظت کنید. سرعت بسته بندی کردن محصولات با این دستگاه بسیار زیاد می باشد، و در خط های تولید کارخانه ها و کارگاه ها بسیار کمک کننده می باشد. استفاده از روکش پلاستیکی بر روی محصولات باعث می شود، تا از صدمه دیدن محصولات در برابر ضربه هایی که ممکن است، به آن وارد شود، جلوگیری می کنند. هم چنین از ورود گرد و خاک به دورن بسته بندی جلوگیری می کند. استرچ پالت های تولید شده در گروه صنعتی شیرزاد ماشین البرز به شرح زیر می باشد.

حال ممکن است، این سوال برای شما پیش بیاید، که با این که این دو دستگاه هر دو عملیات بسته بندی را انجام می دهند، ولی چه تفاوت هایی با هم دارند. برای پاسخ به این سوال شما در ادامه به بررسی تفاوت های موجود در بین این دو دستگاه خواهیم پرداخت.

تفاوت استرچ پالت و شیرینگ پک

بهتر در ابتدای بررسی در مورد نوع بسته بندی این دو دستگاه صحبت کنیم.

  • شیرینگ پک دارای تونل حرارتی می باشند، و زمانی که حرارت دادن به فیلم پلاستیک شروع می شود، باعث می شود، تا نایلون شیرینگ به دور مصحولات کشیده شود، و در نهایت به هم بچسبد. اما در رابطه با دستگاه استرچ باید بگوییم، که مجهز به تونل حرارتی نمی باشند، چون برای بسته بندی به گرما دهی نیازی ندارند.
  • دستگاه شیرینگ می تواند بسته بندی محصولات مد نظر شما را به صورت تکی و یا در برخی از موارد چند محصول کوچک را در کنار هم قرار دهد. در حالی که شما می توانید از استرچ پالت برای بسته بندی وسایل منزل خود که شامل یخچال و مبل می باشد، استفاده کنید.
  • در مواردی که قصد دارید، که نایلون بسته بندی شما لوگو یا طرح خاصی داشته باشد، می توانید از لیبل های مخصوص برای این کار استفاده کنید. این قابلیت فقط برای دستگاه شیرینگ وجود دارد، و دستگاه استرچ چنین ویژگی ای ندارد.
  • مورد دیگری که ممکن است، برای برخی از افراد مهم باشد، شفافیت نایلون می باشد. بسته بندی ای که توسط شیرینگ که انجام می شود، شفافیت بیشتری دارد، و شما می توانید محتویات داخل بسته بندی را به راحتی ببینید. ولی بسته بندی انجام شده توسط استرچ پالت به این خاطر که چند لایه ای می باشد، شما نمی توانید به راحتی محتویات داخل بسته بندی را ببینید.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید