X

دستگاه سلفون پیچ چیست و چه کاربردی دارد؟ (خرید و قیمت)

09121167683 مدیریت
دستگاه سلفون پیچ

دستگاه سلفون پیچ مناسب برای بسته بندی کردن انواع مواد غذایی با استفاده از سلفون می باشد، که در صنایع غذایی کاربرد بسیار زیادی دارند. این مدل از دستگاه استرچ پالت می تواند رول های سلفون را در داخل خود جای دهد، و با توجه به مدل دستگاه آن را به صورت دستی و یا اتوماتیک سلفون را دور محصولات بپیچد. بعد از این که فرآیند سلفون پیچی به اتمام رسید، محصول مد نظر شما بر روی اتوی دستگاه قرار داده می گیرد، تا به واسطه ی حرارت ایجاد شده توسط دستگاه سلفون کش، بسته بندی محصول شما را کامل کند.

شیرزاد ماشین البرز
شیرزاد ماشین البرز

دستگاه سلفون پیچ در مدل و ابعاد مختلف با توجه به نیاز مشتریان طراحی و تولید می شود. این دستگاه بیشتر در مدل های خانگی و صنعتی طراحی و برای فروش به بازار عرضه می شوند. از این دستگاه می توانید برای کشیدن لایه نازک پلاستیکی (فیلم استرچ) بر روی محصول مد نظر خود استفاده کنید. فیلم های به کار گرفته شده برای سلفون کشی دارای چسبندگی و ضخامت متفاوتی هستند، و در بیشتر موارد جنس آن ها از نوع LLDPE ،HDPE ،PVC می باشد. برقی که هنگام بسته بندی توسط این دستگاه مصرف می باشد، کم می باشد، و برای راه اندازی آن نیاز به برق 220 ولت شهری دارید. ممکن است، کاربران در رابطه با روش کار این دستگاه کنجکاو باشند، در مورد نحوه ی کارکرد دستگاه سلفون کش باید بگوییم، که اول باید شما مصحول مد نظر خود را بر روی سینی دستگاه قرار داده دهید، و بعد از قرارگیری با چرخیدن سینی لایه ای از سلفون دور محصول مد نظر شما کشیده می شود. بعضی از مدل های این دستگاه مجهز به جک و بلند کننده پالت می باشند، و شما می توانید به کمک آن ها پالت های چوبی را به روی بستر دستگاه قرار دهید. از دیگر قابلیت های موجود در این دستگاه می توان به این مورد اشاره کرد، که این ماشین ها قابلیت تنظیم میزان سرعت سینی و نگهدارنده سلفون توسط اینورتر را دارند. در مواردی که از حرارت برای کشیدن سلفون به دور محصول استفاده نشود، باعث می شود، تا دستگاه های استرچ از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر از دستگاه شیرینگ پک باشد.

دستگاه سلفون پیچ

انواع دستگاه سلفون پیچ

  • دستگاه سلفون کش اتوماتیک

در مواردی که از دستگاه سلفون کش اتوماتیک برای بسته بندی کردن محصولات استفاده می کنید، با قرار دادن رول سلفون در دستگاه سلفون کش بسته بندی کالای مد نظر شما با کمک یک نوار نقاله کاملاً مکانیزه انجام می‌ شود، و بعد از آن هم سلون کشی تمام بخش های آن انجام می شود. برش سلفون هم توسط خود دستگاه انجام می‌ شود. این دستگاه نسبت به دیگر مدل ها گران قیمت تر می باشد، و بیشترین کاربرد را در کارخانه‌ ها و تولیدی‌ های بزرگ با بسته بندی با ظرفیت تولید بالا دارد.

  • دستگاه سلفون کش خانگی و دستی

دستگاه سلفون کش خانگی و دستی در ابعاد کوچک طراحی و تولید می شوند، و شما می توانید برای بسته بندی مواد غذایی از آن ساتفاده کنید. با توجه به این که روز به روز کسب و کارهای خانگی گسترش پیدا می کند، بیشتر افراد جهت بسته بندی مصحولات خود نیاز به سلفون پیچ دارند. حتی ممکن است، تولیدی های مواد پروتئینی، میوه و سبزی به این دستگاه نیاز داشته باشند، تا بتوانند محصولات خود را سالم و تازه نگه دارند. در رابطه با نحوه ی کارکردن این دستگاه هم باید بگوییم، که سلفون کش خانگی بعد از قرار دادن رول سلفون در داخل دستگاه حتماً باید محصول را روی سینی سلفون کش قرار دهید، و با دست سلفون را به دور محصول بکشید. قیمت این دستگاه نسبت به مدل های اتوماتیک ارزان تر می باشد.

کاربرد دستگاه سلفون کش در صنایع

مصارف صنایع غذایی 

دستگاه سلفون کش به عنوان یکی از کاربردی ترین تجهیزاتی می باشد، که در صنایع مختلف اعم از صنایع کشاورزی و غذایی به نیاز پیدا می کنید. این مدل از دستگاه را ممکن است، تحت عنوان دیگری اعم از سلفون کش رومیزی و یا دستگاه سلفون کش خانگی شنیده باشید. محصولات مختلفی اعم از انواع سبزیجات، میوه ها، مواد پروتئینی و گوشت، قارچ و… به خاطر این که باید به طور کامل در معرض دید مشتریان قرار بگیرند، تا آن ها بتوانند به راحتی محصول مد نظر خود را انتخاب کنند. بهتر است، آن ها در کارتن و بسته بندی های تیره قرار ندهید. برای این که بتوانید از خراب شدن این محصولات جلوگیری کنید، بهتر است، آن را به صورت مناسب بسته بندی کنید، و در معرض دید مشتریان خود قرار دهید.

مصارف صنعتی  

با توجه به این که تولید برخی از کارخانه ها اندازه و شکل خاصی ندارند، بهتر است، برای این که بتوانید آن ها را در کنار هم قرار دهید، آن ها را بسته بندی کنید. کشیدن فیلم استرچ از ورود گرد و خاک و یا حتی رطوبت به داخل محصول مد نظر شما جلوگیری می کند. از این دستگاه می توانید برای بسته بندی پالت ها، بسته بندی چمدان و ساک های مسافرتی در پایانه و فرودگاه ها، سلفون پیچی قطعات صنعتی و قالب ها و… استفاده کنید.

دستگاه سلفون پیچ صنعتی (استرچ پالت)

سلفون پیچ های صنعتی قابلیت بسته بندی پالت های کوچک و بزرگ را دارند. این دستگاه در مدل های مختلفی طراحی و تولید می شوند. در ادامه به معرفی هر یک از مدل ها خواهیم پرداخت.

  • دستگاه استرچ پیچ افقی

مناسب برای بسته بندی پروفیل ها و لوله ها

  • دستگاه استرچ رولی

مناسب برای بسته بندی محصولات رولی (فرش و طاقه پارچه)

مناسب برای بسته بندی و سلفون پیچی قطعات و بسته ها و پالت های بزرگ

  • دستگاه استرچ پالت فرودگاهی

مناسب برای پیچیدن فیلم استرچ به دور ساک و کیف های مسافرتی در ترمینال ها

وجود ویژگی های مختلفی اعم از پالت پیچ، ارزان قیمت بودن دستگاه، و استهلاک پایین باعث می شود، تا این دستگاه ارزش خرید دشاته باشد. پالت ها را پیش از چابجایی و انبار داری در کوتاه ترین زمان ممکن شروع به بسته بندی آن ها می کنند، تا تا از ریزش و جابجایی آن روی پالت جلوگیری شود.

قیمت دستگاه سلفون پیچ

خرید دستگاه سلفون کش 

در صورتی که قصد خرید دستگاه سلفون پیچ را دارید، بهتر است، به نکات مهمی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم، توجه داشته باشید.

به تفلون بودن سینی و اتو دستگاه توجه زیادی داشته باشید. برخی مدل های این دستگاه بسته بندی از حرارت برای برش سلفون استفاده می کند. در صورتی که اتو و یا سینی از جنس تفلون نباشند، هم این دو وسیله به یکدیگر خواهند چسبید و هم سلفون به خوبی برش نخواهد خورد.

  • در صورتی که قصد دارید، از این دستگاه برای بسته بندی محصولاتی استفاده کنید، که مرطوب هستند، بهتر است، جنس بدنه ی دستگاه از نوع استیل باشد. اگر قرار است، مواد غذایی خشک را بسته بنید کنید، باید دستگاه با جنس بدنه رنگ شده را انتخاب کنید.
  • در صنایع بسته بندی این دستگاه تیغه دار در سه مدل با اندازه های متغیر طراحی و برای فروش به بازار عرضه می شوند. شما می توانید با توجه به نوع کسب و کار خود یکی از مدل ها (دستگاه کش کوچک، دستگاه استرچ متوسط و یا دستگاه استرچ بزرگ) را انتخاب کنید.
  • دستگاه سلفون کش اتوماتیک نیز به بازار عرضه شده‌است که به شکل خودکار و پس از قرار دادن محصول بر روی تسمه نقاله دستگاه، عملیات بسته بندی را انجام می دهند. در صورتی که میزان بسته بندی روزانه شما بسیار زیاد است و نیروی انسانی جوابگوی کار شما نیست، می توانید از دستگاه سلفون کش دستی استفاده نمایید.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید