X

قیمت ساخت نوار نقاله اسپیرال

09121167683 مدیریت
ساخت نوار نقاله اسپیرال

نوار نقاله اسپیرال باعث اتوماسیون شدن فرایندهای تولید، افزایش سودآوری و صرفه جویی را در کسب و کار شما خواهد شد. این نوار نقاله در بین تولیدکنندگان محصولات غذایی محبوبیت بیشتری دارد.

شیرزاد ماشین البرز
شیرزاد ماشین البرز

نوار نقاله اسپیرال یکی دیگر از نوار نقاله های موجود در خطوط تولید کارخانه ها و شرکت ها می باشد. شما می توانید از این نوار نقاله صنعتی برای جا به جا کردن کالاها در ارتفاع های متفاوت استفاده کنید. به طور کلی این دستگاه مناسب برای قسمت هایی می باشد، که فضای کاری آن ها محدود می باشد. هم چنین نوار نقاله های اسپیرال در خطوط تولید بزرگ برای گرم و سرد کردن کالاهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. از دیگر کاربردهای این دستگاه نوار نقاله می توان به نگه داشتن محصول در دمای خاص اشاره کرد. این دستگاه نوار نقاله متشکل از یک بدنه اصلی که نوار حول آن می چرخد، می باشد. برای این که محصولات بر روی این نوار نقاله حرکت کند، ریل هایی در دستگاه وجود دارد، که حرکت نوار اصلی بر روی آن انجام می شود.

ویژگی نوار نقاله اسپیرال

 • هزینه ی تعمیر و نگهداری این دستگاه کم می باشد.
 • مناسب برای ساخت در جنس های مختلف و نوارهایی با تیپ های مدولار، PVC
 • محدودیتی در جا به جایی ارتفاع وجود ندارد.
 • نسبت کارآیی به سطح اشغال شده بسیار بالا
 • قابلیت خنک سازی و یا گرم کردن محصولات مختلف (کیک و کلوچه، خطوط نوشابه)
 • شست و شوی این دستگاه راحت می باشد، و در برابر آب و رطوبت مقاومت و استحکام زیادی دارد.
 • سیستم های انتقال قدرت جداگانه و گیربکسی
 • در صورت خرابی یکی از قطعات شما می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن آن را تعویض کنید.
 • مناسب برای استفاده در صنایع مختلف اعم از نوارهای خطوط نوشیدنی ها، صنایع کیک و کلوچه، صنایع رب، آبمیوه، کنسروجات و...

در دستگاه های نوار نقاله به خاطر این که از نظر شکل ظاهری شاسی نقاله به دو صورت مدور و چرخشی می باشد، احتیاج دارد، که نوعی از تسمه نقاله استفاده شود، که قابلیت انعطاف پذیری و چرخش را داشته باشد، که فقط نوار نقاله ای که دارای این ویژگی می باشد، نوع اسپیرال می باشد. عرض و تعداد طبقات برای استفاده از این نوار نقاله بستگی به 2 عامل دارد.

 • نوع کالا و محصول تولیدی در مجموعه ی شما
 • فضای موجود در کارخانه

شما هنگام خرید نوار نقاله چرخشی باید به دو عامل بالا توجه داشته باشید، و نوار نقاله مناسب را انتخاب کنید.

کابرد نوارهای نقاله چرخشی 

آن دسته از صنایعی که حجم بالایی از محصولات را تولید می کنند، و یا حتی فضای کار کارخانه و کارگاه کوچک و محدود می باشد، خط تولید احتیاج به چندین نوارنقاله دارد، و برای این که فضای محدودی را اشغال کنند، می‌ توان از این نوع تسمه ها یا کانوایر ها استفاده کرد. وجود ویژگی هایی مختلفی اعم از جاگیر نبودن و مناسب برای استفاده در فضاهای کوچک باعث شده است، تا این دستگاه طرفداران خاص خود را داشته باشد. از نظر شکل ظاهری این نوار نقاله چرخشی به گونه ای می باشد، که پایه ای بزرگ و ثابت با مقاومت بسیار زیاد برای این دستگاه در نظر گرفته شود، و همه ی شاسی به صورت مدور و طبقه ای به این پایه وصل می شود. این کانوایر چرخشی مناسب برای بسته بندی، پردازش، و انتقال به چرخه دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. از دیگر ویژگی های این دستگاه می توان به تسریع در عملیات و کاهش برخی از هزینه های نابسامان، نصب سریع و آسان، سرعت بالا در جابجایی اشاره کرد. با توجه به این که کالاهای موجود بر روی این نوار نقاله در حال چرخش می باشد، در همه جهات و زوایا در حال چرخش می باشند، و شما می توانید به راحتی محصولات را جا به جا کنید.

قیمت نوار نقاله اسپیرال

درام نوار نقاله اسپیرال

اسپیرال کانوایر متشکل از تسمه مدولار می باشد، که در اطراف ساختار درام مخصوص در مرکز پیچ خورده است. تسمه های این نوار نقاله بر روی ریل هایی با پروفیل پلاستیکی با اصطکاک کم کشیده می شود. ریل ها بر روی ستون های پشتیبانی عمودی خارجی ثابت می شوند. درام محرک از نظر شکل ظاهری استوانه ای شکل می باشد، و از لوله ها یا صفحات پروفیل ساخته شده و یک سطح مداوم را تشکیل می دهند.

کانوایر اسپیرال استیل

در صورتی که قصد حرکت درام را دارید، می توان مستقیماً از الکتروموتور دنده دار یا از طریق انتقال زنجیری این کار را انجام داد. در درام کانوایر اسپیرال به خاطر نیروهای اصطکاک که نتیجه ی سفت شدن تسمه در اطراف درام می باشد، ایجاد می شود. تسمه در این کانوایر در حال حرکت و درام بدون دندانه است، به همین خاطر ممکن است، خطر لرزش و لغزش وجود داشته باشد. برای این که بتوانید از لغزش تسمه جلوگیری کنید، حتماً تسمه باید به درستی سفت شود. میزان کشش و تنش تسمه به عنوان مهم دستگاه محسوب می شود، و برای محکم کردن تسمه و جلوگیری از فروپاشی رعایت برخی استانداردها در ساخت و تولید دستگاه مهم و قابل اهمیت می باشد. همچنین برای تنظیم سرعت تسمه وجود درایو اینورتر ضروری و لازم می باشد.

کانوایر اسپیرال با درایو خارجی (بدون درام)

نوار نقاله مارپیچ با توجه به تجربه هایی که در هنگام کار با کانوایر اسپیرال بدست می آید، جهت حرکت تسمه درام از دستور کار خارج می شود، و یک میله عمودی با الکتروموتور و سیستم متحرک با چرخ زنجیرهای متناسب برای هر طبقه استفاده می شود، و در مقایسه با دیگر مدل ها مکانیزم پیچیده ای ندارند. گاهی اوقات می توانید برای این که بتوانید دوام و ضریب اطمینان را در کار ود افزایش دهید، می توانید از تسمه توری استیل استفاده کنید. این تسمه به واسطه ی چرخ دنده های مربوطه به حرکت در می آیند.

نوار نقاله چرخشی

قیمت نوار نقاله اسپیرال

قیمت نوار نقاله اسپیرال با توجه به موارد مختلفی اعم از میزان مقاومت دستگاه در برابر عوامل محیطی اعم از دما، گرام و سایش، خوردگی و... متغیر می باشد. با توجه به این مورد که تسمه نقاله اسپیرال از لحاظ قیمت مقرون به صرفه و اقتصادی می باشد، و شما می توانید برای مدت زمان طولانی تری از آن استفاده کنید. هم چنین این دستگاه به الکترو گیربکس با قدرت بسیار پایین نیاز دارد.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید