X

قیمت انواع دستگاه کانوایر | کاربرد و مشخصات

09121167683 مدیریت
دستگاه کانوایر چیست و چه کاربردی دارد؟

گروه تولیدی شیرزاد ماشین البرز با ارائه انواع دستگاه کانوایر برای استفاده بهینه از وقت نیروهای کارگاه یا کارخانه شما با قیمت مناسب و کیفیت بالا آماده می باشد.

شیرزاد ماشین البرز
شیرزاد ماشین البرز

کانوایر (نوار نقاله) به عنوان بخشی از سیستم های انتقال، ذخیره کردن و بسته بندی محصولات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. شما می توانید با استفاده از دستگاه کانوایر محصولات را در فواصل زمانی مشخص و به صورت پیوسته جا به جا کنید. به کارگیری این نوع از تجهیزات باعث می شود، تا عملیات تولیدی در صنایع کوچک و بزرگ به راحتی انجام شود. 

ساخت کانوایر

کانوایر چیست؟

کانوایر به معنای حمل کننده می باشد، و در صنایع مختلف به عنوان یک سیستم انتقال عمل می کند. استفاده از این دستگاه در بخش انتقال محصولات بسیار کمک کننده می باشد، و شما می توانید این کار را بدون دخالت اپراتور انجام دهید. استفاده از کانوایر به عنوان سیستم حمل و انتقال مواد، محصولات و یا بسته‌ ها در صنایع مختلف را می توانید با صرف کمترین هزینه ها انجام دهید. با توجه به پیشرفت هایی که در زمینه ی تولید این دستگاه وجود داشته است، باعث شده تا در صنایع مختلف مورد استفاده قرار بگیرند.

کاربرد کانوایر

در صورتی که قصد خرید دستگاه کانوایر را داشته باشید، نیازی نیست، در مورد نصب آن نگران باشید، چون در هر مکانی که نصب می شود، و هزینه تمام شده ی پایینی را برای انتقال مواد صرف می کند. انتقال و جابجایی محصولات مختلف با این دستگاه در مقایسه با لیفتراک و ماشین راحت تر و ایمنی آن بیشتر می باشد. ضمن آن که، با استفاده از آن می‌ توان مواد مختلف با ویژگی‌ های متنوعی به لحاظ وزن، اندازه و شکل را جا به جا کرد. از کاربرد دستگاه کانوایر در صنایع مختلف می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • منتقل کردن محصولات و مواد در خطوط تولید کارخانه ها شرکت ها
 • منتقل کردن مواد اولیه به ماشین آلات مختلف
 • صنایع غذایی، کشاورزی، معدن، خودرو و کامپیوتر
 • خطوط انتقال مواد فله ای
 • خطوط انتقال مواد مصرفی و محصولات در انبارها
 • سیستم‌ های انتقال ماشین آلات چاپ و بسته بندی

انواع کانوایر

 • کانوایر زمینی

از کانوایر زمینی جهت انتقال ابزارآلات سنگین استفاده می شود. این دستگاه در داخل زمین قرار داده می شود، و تولید این مدل در کشورهای مختلفی اعم از ترکیه، آلمان و چین انجام می شود. در کشور خودمان هم در بعضی از کارخانه ها تولید و برای فروش به بازار عرضه می شوند.

 • کانوایر بالابر

از کانوایر بالابر جهت انتقال و جا به جایی محصولات مختلف از پایین به بالا و یا بالعکس مورد استفاده قرار می‌ گیرند. کاربرد نوار نقاله در صنعت معدن و فولاد با این نوع سیستم انتقال همخوانی و هماهنگی بیشتری دارد.

 • کانوایر زنجیری

کانوایر زنجیری متشکل از یک یا چند زنجیر می باشد، که بازوها به آن متصل شده اند. از این دستگاه جهت حمل پالت استفاده می شود. با چرخش متناوب زنجیرها جابجایی بار و یا محصولات انجام می‌ شود.

 • کانوایر هوایی

کانوایر هوایی مبتنی بر یک سیستم تک ریلی هوایی و متشکل از یک سری قرقره و یک رشته زنجیر می باشد. جهت انتقال محصولات توسط این دستگاه بار و یا کالا را از قرقره آویزان می‌ شود. با حرکت زنجیر حمل و جا به جایی آن انجام می‌ شود. این دستگاه مناسب برای انتقال محصولات در مسافت‌ های زیاد، حمل و نقل داخلی واحدهای صنعتی، تغذیه خط مونتاژ مورد استفاده قرار می‌ گیرند. کاربرد این نوار در صنایع پتروشیمی با به کارگیری از سیستم انتقال در عملیات های مختلفی اعم از رنگ رزی، روغن زدایی و کوره پخت مورد استفاده قرار می گیرند.

قیمت دستگاه کانوایر

ساخت کانوایر

همان طور که قبلاً گفتیم، کانوایر مناسب برای انتقال مواد و محصولات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از این عوامل شامل اندازه و یا سایز مواد، وزن و شکل مواد، مکان و نقطه تخلیه، سورتینگ و ذخیره سازی می باشد. در صورتی که قصد خرید دستگاه کانوایر را دارید، می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس گرفته، و از کارشناسان ما برای ساخت کانوایر کمک بگیرید. براساس سیستم‌ های کانوایر را به سه دسته ی اصلی تقسیم می شوند.

 • کانوایر با بلت فولادی

کانوایر با بلت فولادی مناسب برای استفاده در پسماندهای جامد، بازیافت زباله و ضایعاتی چون قراضه مورد استفاده قرار می گیرند. جنس تسمه های استفاده شده در این دستگاه از نوع فولادی می باشد. عرض تسمه‌ های این کانوایر در محدوده ی 150-30 سانتی متر و طول آن ها با توجه به نیاز کار شما تعریف می‌شود. با توجه به حجم بار و زمینه کاری، امکان سفارشی کردن قطعات بلت وجود دارد. از مزایای استفاده از این دستگاه می توان به سهولت مونتاژ و دمونتاژ بودن تسمه‌ های آن، تعمیر و نگهداری آسان و راحت اشاره کرد. با توجه به این که زنجیرها از پلیت‌ ها، فلنج، بوش و پین‌ های سخت کاری شده تشکیل اند، از سایش آن ها در مدت زمان کوتاه جلوگیری می‌ شود. ریزش مواد در حین انتقال نیز به خاطر قرارگیری منظم و پشت سر پلیت‌ ها و همپوشانی دقیق آن ها اتفاق نمی‌ افتد.

 • کانوایر تغذیه کننده به دستگاه blare

کانوایر تغذیه کننده مناسب برای استفاده در دستگاه baler می باشد. از این کانوایر جهت منتقل کردن مواد و محصولات مختلف در مسیرهای شیبدار و متمایل و بالا بردن مواد یا بسته‌ ها تا سطح بیلر استفاده می شود. در رابطه با ساختار این سیتستم باید بگوییم، که طراحی یک خم بیرونی در انتهای دستگاه است، که نقش مهمی در انتقال تمیز مواد تا بیلر ایفا می‌ کند. تسمه ی اسلت آهنی استفاده شده در این سیستم برای حمل مواد مختلف با یک تسمه لاستیکی با تیغه‌ های آهنی می‌ تواند جایگزین ‌شود.

 • کانوایر تلسکوپی

کانوایر تلسکوپی قابلیت استفاده در همه ی صنایع را دارد. کارکرد این دستگاه به صورت دوطرفه می باشد. منظور از دوطرفه بودن کارکرد این دستگاه این است، که هم جهت بارگیری و هم تخلیه مواد و محصولات مختلف مورد استفاده قرار می‌ گیرد. با استفاده از این سیسستم می‌ توان بارگیری و تخلیه محصولات را از انبار یا سوله به ماشین و بالعکس انجام داد. به کارگیری این دستگاه به شما کمک می کند، هزینه های کارگری کاهش پیدا کند، و باعث افزایش سرعت بارگیری و تخلیه و کاهش صدمه به محصول می شود. حجم عملیات انتقال را با استفاده از این سیستم انتقال می‌ توان به 6000-3600 محصول در ساعت افزایش داد. از این دستگاه می توان برای جا به جایی و انتقال کالاهای مختلف اعم از فرش، تشک، کارتن و گونی، قوطی، سطل، بطری، محصولاتی فله یا بسته بندی نشده (گندم، جو، برنج) استفاده می شود.

قیمت کانوایر

قیمت کانوایر با توجه به عوامل مختلفی اعم از نوع، کارآیی و کارکردی که برای شما دارد، متفاوت خواهد بود. این دستگاه تنوع بسیار زیادی دارد، و همین موضوع باعث می شود، تا در کیفیت آن ها تأثیر گذار باشد. جهت اطلاع از قیمت به روز محصول با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید