X

خرید نوار نقاله - ساخت انواع نوار نقاله صنعتی و معدنی (قیمت 1403)

09121167683 مدیریت
نوار نقاله

شیرزاد ماشین البرز یکی از بهترین تولید کنندگان انواع نوار نقاله است که با داشتن سابقه طولانی در طراحی و تولید بی نظیر و حرفه ای، توانسته به صاحبان مشاغل محصولات استاندارد، بادوام و در عین حال با قیمت مناسب ارائه دهد.

شیرزاد ماشین البرز
شیرزاد ماشین البرز

نوار نقاله از جمله پرکاربردترین محصولات بسته بندی می باشد. در واقع نوار نقاله یک تسمه صنعتی است، که برای جابجایی و حمل مواد و قطعات به کار برده می شود. اصطلاحاً نوارنقاله به صفحات متحرکی گفته می شود، که وظیفه حمل و انتقال مواد، قطعات و لوازم را برعهده دارند.

هدف از استفاده از دستگاه نوار نقاله سرعت بخشیدن به انتقال می باشد، به همین دلیل در خطوط تولید شرکت ها بسیار کارآمد می باشد. انواع دستگاه کانوایر برای جابجایی قطعات سنگین در کارخانه ها، کارگاه ها، فروشگاه ها و فرودگاه ها به کار می رود، و اغلب در صنایع پتروشیمی، فولاد، خودروسازی، دارویی و غذایی از نوار نقاله استفاده می نمایند.

شیرزاد ماشین البرز یکی از بهترین تولید کنندگان انواع نقاله صنعتی است که با داشتن سابقه طولانی در طراحی و تولید بی نظیر و حرفه ای، توانسته به صاحبان مشاغل محصولات استاندارد، بادوام ودر عین حال با قیمت مناسب ارائه دهد.

نوار نقاله دست دوم

دستگاه نوار نقاله چیست و چه کاربردی دارد؟

نوار نقاله صنعتی عبارتست از صفحات متحرکی  که از جنس لاستیک و فلز است، که به وسیله موتور و گیربکس به حرکت در می آید. از دستگاه نوار نقاله برای جابجایی و انتقال وسایل و محصولات استفاده می شود. نوار نقاله یکی از سیستم های مهم در فرآیند حمل و نقل بار است، که تاثیر بسزایی در انواع صنایع دارد.

کاربرد نوار نقاله

لیست قیمت نوار نقاله 6 متری

 •  در خطوط تولید و مونتاژ برای جابه‌جایی مواد و تجهیزات 

 •  بارگیری و تخلیه 

 • در فروشگاه‌ها برای جابه‌جایی اجناس 

 • در پله برقی و پیاده‌ روهای متحرک 

 • برای این که محصولات در شیرینگ پک خشک شوند، مسیر رفت و برگشتی را بر روی نقاله طی می کنند.

انواع نوار نقاله صنعتی (کانوایر)

نوار نقاله دارای انواع مختلفی است که لازم است، هنگام سفارش دادن به نوع نیاز و کاربرد آن توجه شود. جهت آشنایی با انواع نوار نقاله با ما همراه باشید.

 1. نوار نقاله بارگیری

 2. نوار نقاله ناودانی

 3. نوار نقاله چرخشی

 4. نوار نقاله غلتکی

 5. نوار نقاله زنجیری

 6. تسمه نقاله شیب‌ دار

 7. تسمه نقاله تسمه‌ ای

 8. نوار نقاله تسمه نقاله مغناطیسی

 9. تسمه نقاله ثقلی

 10. تسمه‌ های نقاله سیم‌ دار بدون سیم عرضی

نوار نقاله بارگیری

دستگاه نوار نقاله

نوار نقاله بارگیری جهت رفع نیاز مشتریان خود در دو نوع ثابت و پرتابل طراحی و تولید می شود. بعضی از این محصولات قابلیت این تغییر وضعیت در میزان درجه ی شیب و ارتفاع تخلیه مواد را دارند. در بعضی از مواقع ممکن است، نیاز به منتقل کردن سریع مواد داشته باشید، در این صورت باید از تسمه هایی که به صورت عاجدار و یا پیاله ای هستند، استفاده کنید. تسمه هایی که به صورت عاجدار باشند، دارای زائده هایی شبیه به حرف V بر روی تسمه نقاله می باشد. همین مسئله باعث می شود، تا مواد نتوانند به خاطر اینرسی اولیه و جاذبه ی زمین برگردند.

برای حمل مواد فله و یا پودری مانند آهک، سیمان، شن و ماسه، شکر و... طراحی تسمه و رولیک به صورت زاویه دار انجام می شود، ولی اگر قرار باشد، حمل کالا انجام شود، باید از تسمه نقاله های تخت استفاده کنید.

کاربرد نوار نقاله بارگیری

استفاده از این محصول باعث می شود، تا کار بارگیری مواد فله، مواد کیسه ای و یا حتی بسته بندی شده راحت تر شده، و روند انجام آن سریع تر پیش برود. از دیگر ویژگی های این نوار نقاله که باعث جلب رضایت مشتریانی که از این محصول استفاده می کنند، شده است، این است، که به حفظ کیفیت محصولات کمک می کند، و همین موضوع باعث شده است، تا این دستگاه به یکی از دستگاه های پرطرفدار در انبارها، کارخانه ها و یا حتی مزارع کشاورزی تبدیل شود.

مزایای نوار نقاله

قیمت نوار نقاله ۳ متری

 • صرفه جویی بسیار در زمان 

 • طراحی نوار نقاله ها  برای حمل مواد در سطوح مختلف  بدون محدودیت ارتفاع 

 • امکان انجام تخلیه مواد به صورت خودکار

 • امکان کنترل دقیق سرعت جابجایی مواد 

قیمت نوار نقاله

قیمت و هزینه نوار نقاله-چکاوک موزیک

قیمت نوار نقاله صنعتی به عواملی از قبیل کیفیت ساخت مساحت مورد نیاز برای تسمه نقاله، میزان اتوماتیک بودن آن، نوع تسمه نقاله، نوع پوشش لاستیکی بالای نوار نقاله، قدرت کشسانی و...  بستگی دارد. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر به منظور خرید نوار نقاله و سفارش دستگاه و همچنین نحوه فروش نوار نقاله و ارسال آن در کمترین زمان ممکن، از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با کارشناسان زبده ما در ارتباط باشید.

ممکن است، در کسب و کار مد نظر بخواهید انواع مایعات غلیظ و رقیق در ظروف مختلف پر کنید. در این صورت می توانید با خرید دستگاه پر کن مایعات نیاز خود را برطرف کنید.

دستگاه کانوایر چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از اجزای دستگاه نوار نقاله که همراه با تسمه نقاله وظیفه ی منتقل کردن مواد را به صورت تسمه‌ ای دارد، کانوایر صنعتی می باشد. این سیستم از دو یا چند قرقره تشکیل شده است. قرقره‌ ها توسط موتور، تسمه یا نوار را به گردش در می آورند، و باعث جا به‌ جایی محصولات مختلف می‌ شوند. انعطاف پذیری کانوایر ها زیاد می باشد، و برای کاربردهای مختلفی می‌ توان طبق شکل ظاهری، جنس و نوع نیاز نوار نقاله مناسب را طراحی کرد. صفحات متحرک نوار نقاله استیل از زنجیر، برزنت و pvc تشکیل شده‌ اند.

قیمت کانوایر با توجه به نوع روکشی که به خاطر صنایع مختلف و کارخانه ها نیاز دارند، متفاوت می باشند. حتماً هنگام خرید این دستگاه دقت کافی را داشته باشید، چون در غیر این صورت بازدهی مد نظر خود را از دستگاه دریافت نخواهید کرد.

ساخت نوار نقاله

ساخت نوار نقاله

جهت طراحی و ساخت نوار نقاله اول باید ثبت سفارش توسط مشتریان انجام شود، تا مجموعه ی ما بتواند با توجه به نیاز مشتریان خود طراحی دستگاه را آغاز کند. در قدم بعدی حتماً برای ساخت باید نقشه کشی و طراحی سه بعدی نوار مشخص شود، پس از طراحی نقشه می توانید ابعاد دقیق و شکل کلی دستگاه را تعیین کنید. پس از انجام تمام موارد گفته شده، می توانیم برای ساخت این دستگاه اقدام کنیم. البته حتماً باید پس از تعیین ابعاد و دیگر موارد طرح پیشنهادی دستگاه توسط مشتریان تأیید شود، تا پس از ساخت با مشکلی رو به رو نشوند.

از فاکتورهای تأثیرگذار در ساخت نوار نقاله می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • فاصله ی مد نظر مشتریان جهت حمل کالا
 • مشخصات فنی کالاهایی که قرار است، حمل شوند.
 • محاسبه های لازم جهت طراحی 
 • نوع مسیر

حتماً پیش از این که طراحی نوار نقاله آغاز شود، باید نوع مسیر حمل مشخص شود، چون ممکن است، مسیر حمل صاف و یا حتی زاویه دار باشد.

نوار نقاله کوچک

گاهی اوقات ممکن است، شما به خاطر این که فضای محدودی را در محیط کار خود دارید، نتوانید از دستگاه هایی که فضای زیادی را اشغال می کنند، استفاده کنید، برای حل مشکل شما گروه تولیدی شیرزاد ماشین نوارهای نقاله کوچک را طراحی و تولید می کند. استفاده از این دستگاه علاوه بر این باعث می شود، که فضای کمی را اشغال شود، هم چنین می تواند به سریع تر شدن روند بارگیری هم کمک کند.

لیست قیمت نوار نقاله 6 متری

اجزای نوار نقاله 

اجزای اصلی تشکیل دهنده ی نوار نقاله شامل موارد زیر می باشد، که در ادامه بر توضیح هر کدام خواهیم پرداخت.

 1. رولیک
 2. درام
 3. الکتروگیربکس
 4. شاسی فلزی
 5. لاستیک
 6. غلطک
 7. الکتروموتور
 8. دنده و زنجیر 
 • رولیک

یکی از مهم ترین اجزای دستگاه نوار نقاله که باید نوار نقاله را به حرکت در آورد، رولیک ها می باشند. رولیک ها در مدل های مختلفی (رولیک رفت، رولیک ضربه گیر، رولیک برگشت) طراحی  تولید می شوند، و با توجه به نوع رولیک عملکرد آن متفاوت خواهد بود.

 • الکتروگیربکس

الکتروگیربکس یک قطعه ی مهم در بدنه ی دستگاه می باشد، که وظیفه ی تأمین نیروی محرک را برعهده دارد. تسمه های دستگاه با نیرویی که توسط الکتروگیربکس به آن ها وارد می شود، به گردش در می آیند.

 • تسمه

تسمه دستگاه با توجه به نیاز مشتریان در انواع مختلفی تولید می شود، و حتی برای انجام کاربردهای مختلف جنس ان متفاوت خواهد بود.

انواع تسمه نقاله

 1. تسمه لاستیکی
 2. تسمه نقاله آجدار
 3. تسمه نقاله با آج گریپ
 4. تسمه نقاله با آج v شکل
 5. تسمه pvc
 6. تسمه نقاله پارچه ای و نمدی
 7. تسمه فلزی
 8. تسمه pvg و...

استفاده از تسمه نقاله لاستیکی در صنایع غذایی، بهداشتی و دارویی به هیچ عنوان توصیه نمی شود، و بهتر است، در این صنایع از تسمه نقاله نوع پی وی سی استفاده کنید. تسمه هایی که به صورت پارچه ای یا نمدی می باشند، به جای pvc از پارچه یا الیاف کتان و پلی استر استفاده می شود. از این تسمه ها می توانید در صنایع غذایی و دارویی استفاده کنید.

 • درام

درام قطعه ای استوانه ای شکل می باشد، که دائماً در حال چرخش می باشد، و با توجه به کاربرد آن ها در انواع مختلفی طراحی می شوند. در طراحی هر نوار نقاله  یک درام در بخش ابتدایی دستگاه و درام دیگر در قسمت انتهایی دستگاه قرار داده می شود.

نوار نقاله

تسمه نقاله

تسمه نقاله جهت حمل محصولات مختلف (مواد فله ای بسته بندی شده، کیسه، کارتن و...) در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. 

نوار نقاله تولید شده توسط شیرزاد ماشین البرز

گروه تولیدی شیرزاد ماشین البرز با بهره گیری از نرم افزارهای تخصصی، نیروهای متخصص و آموزش دیده در حوزه تولید انواع تجهیزات صنعتی و محصولات بسته بندی به ویژه نوار نقاله و انواع آن بسیار حرفه ای و نام آور است.

این مجموعه با حفظ کیفیت و نیاز روز مشتریان به فرآیند تولید خود افزوده است و توانسته جزو برترین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصولات صنعتی قرار گیرد و به مشتریان و کارفرمایان خود خریدی با آرامش خاطر و با کیفیت ارائه دهد.


 • دستگاه نوار نقاله چیست و چه کاربردی دارد؟

  نوارنقاله، صفحات متحرکی می باشد، که می تواند توسط یک  موتور و گیربکس به حرکت درآید. شما می توانید جهت جا به‌ جا کردن وسایل، محصولات، بسته‌ ها و... از نوار نقاله صنعتی استفاده می شود.

  نوار نقاله بارگیری و صنعتی در مکان های مختلفی اعم از  کارخانه ها، کارگاه های تولیدی کوچک و بزرگ، مراکز خرید، فرودگاه ها و… استفاده کنید.

 • مزایای دستگاه نوار نقاله چیست؟

  • حمل و نقل مواد در فاصله های طولانی تر
  • کنترل کردن سرعت و فرآیند انتقال 
  • کاهش خطر آسیب محصولات
 • نوار نقاله (تسمه نقاله) چگونه کار می کند؟

  نوار نقاله صنعتی با استفاده از دو یا چند قرقره کار خود را آغاز می کند. این دستگاه به صورت مداوم روی یک حلقه بسته، دور می زند. این کار توسط تعداد زیادی از قلاب ها، چرخ دنده ها، سطل ها و کمربند های لاستیکی پهن انجام می شود، و بعد از آن کمربند  توسط یک سری غلتک ها در امتداد مسیر هدایت می شود.

 • قیمت نوار نقاله چگونه محاسبه می شود؟ چگونه می توان نسبت به خرید نوار نقاله اقدام کرد؟

  قیمت نوار نقاله صنعتی با توجه به عوامل مختلفی اعم از کیفیت ساخت مساحت مورد نیاز برای تسمه نقاله، میزان اتوماتیک بودن آن، نوع تسمه نقاله، نوع پوشش لاستیکی بالای نوار نقاله، قدرت کشسانی و... تعیین خواهد شد.

  جهت خرید نوارنقاله با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • محسن ارشادی نیا

  استعلام قیمت قطعات تولیدی: قطعات خودرو هدف: شمارش قطعات به وسلیه نقاله و سنسور مشخصات قطعات: دما: حدود0الی200 درجه سانتی گراد وزن: 3-15کیلوگرم عرض نقاله:50 سانت طول نقاله:2 متر لطفا با توجه به اطلاعات فوق نوع و قیمت تقریبی نوار نقاله ارسال شود. با سپاس

  • مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. جهت اطلاع از قیمت دقیق با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

    

 • پویا مرادی

  قیمت نوار نقاله 6 متری چقدره؟

  • مدیر سایت

   با توجه به این که نوارهای نقاله 6 متری به عنوان بهترین و پرکاربرد ترین مدل ها و اندازه های ساخته شده این دستگاه می باشد، که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت نوارنقاله 6 متری با توجه به عوامل مختلفی اعم از سایز، قدرت دستگاه برای جابه جایی و درجه کیفیت، برند آن و... تعیین خواهد شد.

   شما می توانید جهت اطلاع از قیمت دقیق با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 • یعقوبی
  سلام وقت بخیر آیا نوار نقاله استیل هم تولید می کنین؟ قیمت لطفاً؟
  • مدیر سایت

   سلام. در صورت سفارش مشتری این امکان وجود دارد. جهت اطلاع از قیمت نوار نقاله کوچک و بزرگ با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 • کاظم درخشانی فر

  سلام وقت بخیر من از خراسان رضوی سبزوار مزاحم میشم نوار نقاله (8 متر طول عرض 60سانت) ،نوار۷شکل برای مصالح ساختمانی میخواستم متری چقدر است چجوری به دستم میرسه

  • مدیر سایت

   سلام. برای کسب اطلاعات در مورد این موضوع با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 • خلیلی
  با سلام نوار نقاله عرض ۶۰ سانت و طول ۸ متر انتقال میوه قیمت چند؟ با تشکر
  • مدیر سایت

   سلام، تیم پشتیبانی سایت در این مورد اطلاعاتی ندارد برای کسب اطلاعات در این مورد با شماره 09121167683 تماس بگیرید.

تماس بگیرید