X

تیغه دوخت شیرینگ پک

09121167683 مدیریت
تیغه دوخت شیرینگ پک

تیغه دوخت شیرینگ پک به برش و دوخت لبه نایلون کمک می کند. در مواردی خام و یا سوخته بودن قسمتی از دوخت هنگام بسته بندی محصولات این بخش دچار شکاف می شود و منجر به برهم خوردن ظاهر بسته بندی خواهد شد. تیغه دوخت انتخابی برای دستگاه از نوع فرم دار و از آلومینیوم آلیاژی می باشد.

شیرزاد ماشین البرز
شیرزاد ماشین البرز

تیغه دوخت دستگاه شیرینگ پک در بیشتر موارد از جنس آلومینیوم می باشد و رنگ انتخابی برای رنگ آمیزی آن از نوع رنگ تفلون می باشد و بیشترین کاربرد را برای بسته بندی محصولات در دستگاه شیرینگ دارد. طراحی انتخاب شده برای تولید این قطعه به گونه ای می باشد که امکان نصب آن به راحتی فراهم شده است و برای قرار دادن تیغه بر روی دستگاه نیازی به نصاب نخواهید داشت. در قسمتی پشتی تیغه شیار محل جاسازی المنت می باشد و شما با نصب المنت بر روی تیغه کمک می کنید تا حرارت به صورت مستقیم به تیغه منتقل شود.

دستگاه دوخت شیرینگ

چگونه می توان از تیغه دوخت بهترین استفاده را کرد؟

در مورد تیغه دوخت انتخابی برای دستگاه شیرینک پک باید بگوییم که برای جلوگیری از ایجاد دود، بو و عوارض شیمیایی نیاز است تا هر زمان که متوجه ی چسبندگی فیلم شیرینک به تیغه شدید نیاز است تا نسبت به تمیز کردن این بخش با استفاده از دستمال آغشته به روغن اقدام کنید. مسئله ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که میزان روغن انتخابی برای تمیز کردن دستگاه به گونه ای باشد که از آسیب رسیدن به پوشش تفلونی تیغه جلوگیری شود. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان نیاز نیست برای تمیز کردن تیغه از اشیاء سخت و برنده استفاده کنید. هم چنین توجه داشته باشید که چرب کردن تیغه دوخت دستگاه شیرینک پک به واسطه ی انتخاب روغن (پارافین، روغن موتور و...) سبب طولانی تر شدن عمر دستگاه برای بسته بندی محصولات خواهد شد.

مواردی هم وجود دارد که نشان دهنده ی عدم استفاده صحیح از تیغه دوخت دستگاه شیرینک پک می باشد. زمانی که پلاستیک (نایلون شیرینگ) انتخابی برای بسته بندی به خاطر مواردی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم سبب چسبیدن آن به تیغه دوخت شود شامل موارد زیر می باشد.

  • در صورتی که فیلم شیرینگ انتخاب شده برای بسته بندی کیفیت مطلوب را نداشته باشد.   
  • کنترل نشدن دمای تیغه دوخت
  • در مواردی که زمان دوخت بیش از حد اندازه باشد.
  • در صورت دستکاری دستگاه توسط اپراتور که سبب محو شدن بخش روکش تفلون نسوز می شود.
  • برای رفع مشکل چسبندگی نیاز است تا پارچه ای روغنی به سرتاسر تیغه کشیده شود. انجام این کار کمک می کند تا تمام قطعات چسبیده شده از تیغه جدا شود.
  • اگر زدگی بیشتر یا رنگ پریدگی در تیغه مشاهده شود نیاز است تا نسبت به تعویض و تعمیر آن اقدام کنید.

نحوه ی کارکرد تیغه دوخت به چه صورتی می باشد؟ 

مهم ترین وظیفه ای که برعهده ی بخش دوخت دستگاه شیرینگ دوخت پلاستیک می ‌باشد و کمک می کند تا که نایلون شیرینگ به دور محصول کشیده شود و از محصولات تولیدی شما در برابر شرایط مختلفی که ممکن است به وجود بیاید محافظت کند. در نهایت محصول وارد تونل شیرینگ می شود و بسته بندی محصولات انجام می شود. دوخت توسط سیم دوخت و یا تیغه دوخت انجام می ‌شود و 3 روش برای انجام این کار در نظر گرفته می شود. 

  • دوخت و برش سیمی
  • تیغه ی دوخت و برش آلومنیومی با روکش تفلون صنعتی ضد سایش
  • تیغه ی دوخت سیمی با روکش سیلیکون نسوز و تیغه ی برش در مرکز از جنس اچ اس اس

در مورد هر یک از مدل ها باید به این مورد توجه داشته باشید که کاربرد، مورد مصرف، دوام و قیمت متفاوتی خواهد داشت. نیاز است تا به نوع دستگاه و تیراژ بسته بندی مورد نیاز دستگاه شیرینک پک توجه شود و شما بتوانید با توجه به کسب و کار مدل مناسبی را برای خرید انتخاب کنید. در نظر گرفتن تیغه های آلومنیومی با روکش تفلون صنعتی جزو ارزان ترین روش برای دوخت و برش پلاستیک می ‌باشد. از تیغه برش اچ اس اس در فک دوخت دستگاه شیرینگ، برای کسب و کارهایی که تولیدات بالایی دارند و نیاز است تا حداقل زمان برای تعمیر و نگه داری در نظر گرفته شود گزینه ی مناسبی می باشد.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید