X

آشنایی با اجزای تشکیل دهنده استرچ پالت

09121167683 مدیریت
اجزای تشکیل دهنده استرچ پالت

دستگاه استرچ پالت در ابعاد و مدل های مختلف طراحی و تولید می شوند و به شما کمک می کند تا بتوانید سلفون کشی و بسته بندی محصولات مد نظر خود را انجام دهید. پس به طور کلی می توان گفت که گزینه ی مناسبی برای انتخاب و استفاده در صنایع مختلف اعم از صنایع خودرو، ساختمان، صنایع غذایی و صنایع رول های بسته بندی می باشد. بسته بندی محصولات با استفاده از رول های مخصوص به خاطر این که خاصیت کششی بسیار زیادی دارند از ورود گرد و خاک، رطوبت و... به داخل بسته بندی جلوگیری می کند. پس برای این که بتوانید به راحتی با این دستگاه کار کنید بهتر است با اجزای تشکیل دهنده استرچ پالت آشنایی داشته باشید. با ما همراه باشید.

شیرزاد ماشین البرز
شیرزاد ماشین البرز

استرچ پالت که به عنوان یکی از کاربردی ترین نوع دستگاه بسته بندی می باشد شما می توانید برای استفاده در انتهای خطوط تولید و بسته بندی این دستگاه را برای خرید انتخاب کنید. محصولاتی که امکان بسته بندی آن ها برای شما فراهم شده است شامل بطری های نوشابه و آب معدنی روی پالت، کیسه‌ های آرد، گچ، سیمان و... می باشد. نوع کارکرد دستگاه به گونه ای می باشد که در ابتدای کار باید پالت محصولات بر روی صفحه گردان دستگاه قرار بگیرد و با آغاز چرخش صفحه گردان، فیلم استرچ به صورت منظم به دور محصول پیچیده می‌ شود. این پیچش به گونه ای می باشد که از پایین تا انتهای بالای محصول سلفون پیچی می شود تا دیگر هنگام حمل و نقل آسیب نبینند و شما بتوانید سالم به دست مصرف کنندگان محصولات را برسانید. 

پس به طور کلی می توان گفت که این استرج پالت به خاطر داشتن رول شفاف همراه با چسبندگی زیاد، کاهش هزینه جابجایی، دوام و ماندگاری بالای کالا، افزایش راندمان در صنایع گزینه های مناسبی در بین دستگاه های موجود در بازار می باشد.

آشنایی با اجزای اصلی دستگاه استرچ پالت

برای این که در مورد اجزای اصلی دستگاه استرچ اطلاعاتی در اختیار داشته باشید در این بخش به معرفی هر یک از بخش ها خواهیم پرداخت. مسئله ی مهمی که در این مورد وجود دارد این است که کیفیت قسمت های مهم دستگاه باید به گونه ای باشد که شما بتوانید برای مدت زمان طولانی از دستگاه استفاده کنید.

بلبرینگ با توجه به این که محل جاگیری صفحه دوار بر روی تعدادی بلبرینگ انجام می شود. در بلبرینگ های هرز گرد زیر صفحه گردان برای که بتوانند به افزایش دوام بلبرینگ در فشار بالا کمک کنند آن را درون پوشش خارجی از جنس پلی اورتان یا تفلن قرار می دهند.
دکل آسانسوری

دکل آسانسوری یکی از اجزای اصلی تشکیل دهنده ی استرچ پالت می باشد که بر روی این بخش از دستگاه کلیدهای کنترلی و تابلو برق نصب می شود. ریل و واگن هم برای بالا و پایین کردن رول گیر کمک کننده می باشد. امکان تنظیم سرعت چرخش صفحه گردان و سرعت حرکت آسانسور برای شما فراهم شده است. هم چنین باید بگوییم که مجهز به تنظیم کننده میزان کشش نایلون استرچ می باشد تا در میزان مصرف نایلون صرفه جویی شود.

پس باید به این موضوع مهم توجه داشته باشید که ارتفاع دکل تعیین کننده میزان درازای پالت جهت استرچ کردن می باشد در تمام مدل های دستگاه های استرچ این بخش وجود دارد ولی در برخی از مدل ها دکل ثابت می باشد و در بعضی دیگر مانند استرچ پالت دروازه ای متحرک می باشد.

صفحه گردان دستگاه

با توجه به این که پالت بر روی صفحه گردان قرار می گیرد به عنوان یک تکیه گاه محسوب می شود. این صفحه دوار با استفاده از سی ان سی برش داده می شود و میزان ضخامت آن با توجه به نوع بار مورد تحمل، معمولاً بین 15-10 میلی متر متغیر می باشد.

زنجیر

جهت انتقال نیرو از موتور گیربکس به صفحه گردان دستگاه استرچ پالت از زنجیر و چرخ زنجیر های سایز بالا استفاده می شود. در چرخ زنجیرهای به کار رفته از بلبرینگ های به کار رفته است.

نایلون استرچ پالت

فیلم استرچ رول های شفافی می باشند که برای تغذیه دستگاه استرچ پیچ مورد استفاده قرار می گیرد. جنس این رول ها از نوع پلی وینیلیدین کلرید و یا پلی وینیل کلراید می باشد. مسئله ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که کیفیت نهایی کار با توجه به میزان استقامت کششی و شفافیت این فیلم تعیین می شود.

دستگاه استرچ پالت چه ویژگی هایی دارد؟

از ویژگی های در نظر گرفته شده برای استرچ پالت صفحه گردان می توان موارد زیر اشاره کرد.

  • کمترین میزان استهلاک پایین
  • سلفون کشی محصولات در کوتاه ترین زمان ممکن
  • برای قرارگیری دستگاه نیاز به فضای کمی خواهد داشت.
  • کمک به حفاظت از محصول در برابر آب و رطوبت
  • امکان استرچ قطعات طویل (رول های کاغذ، لوله ها و...)
  • کمترین میزان مصرف انرژی 
  • امکان بسته بندی قطعات و پالت های سنگین و با حجم بسیار زیاد با استفاده از این دستگاه وجود دارد.

استرچ پالت به چه صورت کار می کند؟

در مورد نوع کارکرد دستگاه باید بگوییم که کار کردن با این دستگاه مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد و دارای عملکرد ساده، منظم و دقیقی می باشد. با توجه به این که دارای پایه آسانسوری هستند این بخش محل قرارگیری فیلم استرچ می باشد. جهت شروع بسته بندی نیاز است تا گوشه ای از فیلم را به محصول قرار گرفته شده روی صفحه گردان استرچ متصل کنید. پایه آسانسوری نایلون با فشردن دکمه ی شروع کار دستگاه صفحه گردان نیز عملیات چرخش را آغاز می کند. پس از آن، فرایند استرچ پیچی با حرکت این دو قسمت و قرارگیری نایلون به طور کامل در چهار طرف محصول انجام می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این که استرچ پالت چگونه کار میکند؟ مقاله ی مرتبط با آن را مطالعه کنید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید