X

استرچ پالت چگونه کار میکند؟

09121167683 مدیریت
استرچ پالت چگونه کار میکند؟

دستگاه استرچ پالت یکی از گزینه های پیشنهادی برای بسته بندی انواع محصولات اعم از جعبه‌ های کارتنی، بشکه، رول‌ های پارچه‌ ای و فلزی و... می باشد. به طور کلی می توان گفت که این دستگاه مناسب برای سلفون پیچی محصولاتی می باشد که از نظر شکل ظاهری، نامنظم می باشند. سرعت بسته بندی در دستگاه استرج بسیار زیاد می باشد و کمک می کند تا شما بتوانید محصولات تولیدی کسب و کار خود را بسته بندی کنید. پس می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن تعداد زیادی را از محصولات را بسته بندی کنید.

شیرزاد ماشین البرز
شیرزاد ماشین البرز

استرچ پالت یکی از مدل های دستگاه بسته بندی می باشد که گزینه ی مناسبی برای بسته بندی محصولات و کالاهای مختلفی اعم از انواع پالت، انواع بطری های آشامیدنی، انواع رول های پارچه ای، فلزی، کابل، پالت کتاب و... می باشد. کاربردی بودن این دستگاه به این خاطر می باشد که کسب و کارهای مختلف به خاطر این که به صورت عمده محصولات را تولید می کنند برای این که بتوانند بدون آسیب دیدن محصولات را به دست مصرف کنندگان برسانید از این دستگاه برای بسته بندی استفاده می شود. سلفون پیچی محصولات کمک می کند تا از آسیب دیدن محصولات جلوگیری شود. نایلون مورد نیاز برای بسته بندی محصولات که به آن فیلم استرچ گفته می شود رول های پلاستیکی شفاف می باشند که کمک می کنند تا بسته بندی محصولات آسان و با دقت انجام شود.

طرز کار دستگاه استرچ پالت

در مورد نوع کارکرد این دستگاه باید بگوییم که به گونه ای می باشد که کار کردن با آن کار پیچیده ای نیست. برای بسته بندی نیاز است تا در ابتدای کار پالت محصولات را بر روی صفحه گردان قرار دهید. طراحی استرج پالت به گونه ای می باشد که در آن یک اهرم مانندی قرار داده شده تا شما بتوانید نایلون استرچ را در آن بخش قرار دهید. بعد از آن نیاز است تا اپراتور دستگاه قسمتی از نایلون را به محصولی که قصد بسته بندی آن را دارید متصل کنید و سپس با فشار دادن دکمه ی شروع کارکرد کمک کنید تا بسته بندی محصول آن انجام شود. اهرم در نظر گرفته شده برای دستگاه هنگام کارکرد به طور منظم بالا و پایین می‌ رود، و صفحه نیز شروع به چرخش می‌ کند. با حرکت این دو بخش، فیلم در جهت های مختلف بسته بندی محصولات را انجام می دهد. بعد از این که تمام مراحل مربوط به بسته بندی به اتمام رسید باید فیلم دستگاه پاره شود و پالت محصول با استفاده از لیفت تراک به محل مد نظر شما انتقال داده شود. برای این که بتوانید هنگام خرید دستگاه استرچ پالت بهترین مدل آن را با توجه به نوع کسب و کار خود انتخاب کنید بهتر است در مورد نوع کارکرد و کاربرد انواع استرچ پالت اطلاعات کافی داشته باشید.

جهت آشنایی با اجزای تشکیل دهنده استرچ پالت مقاله ی مرتبط با آن را مطالعه کنید.

کارکرد انواع دستگاه استرچ پالت‌ به چه صورتی می باشد؟

به طور کلی استرچ پالت های موجود در بازار از لحاظ نوع کارکرد به دو دسته ی صفحه گردان و دکل گردان تقسیم می شوند و شما می توانید با توجه به نوع کسب و کار خود یکی از مدل ها را انتخاب کنید. یکی دیگر از مدل هایی که در بازار وجود دارد ولی در این دو دسته ی قرار داده نمی شوند شامل استرچ پالت دستی می باشد. همان طور که از نام این محصول پیداست تنها به عنوان نگهدارنده فیلم استرچ می باشد و تمام فرآیند مربوط به گردش شخص به دور پالت انجام می شود. هم چنین باید به این نکته ی مهم توجه داشته باشید که نوع کارکرد دستگاه استرچ و شیرینگ پک به یک صورت می باشد (بسته بندی با استفاده از نایلون استرچ) ولی باید به این موضوع توجه داشته باشید که در دستگاه شیرینگ بسته بندی با حرارت انجام می شود. در صورتی که در استرچ پالت با کشش سلفون و پیچش آن به دور پالت و یا محصول بسته بندی محصول انجام می شود.

استرچ پالت گردان

دستگاه استرچ پالت صفحه گردان برای بسته بندی مجهز به یک صفحه گرد گردان می باشد که پالت محصول و کالا بر روی آن قرار داده می شود و پس از در نظر گرفتن روکش برای بسته بندی چرخش دستگاه شروع می شود. برای سلفون پیچی از بخش پایینی بسته‌ ها شروع می‌ شود و تا بخش بالایی آن به ‌خوبی محکم می‌ کند. سپس دوباره همین فرایند را از بالا به پایین انجام می‌ دهد. در این دستگاه، محصول بعد از قرارگیری بر روی صفحه گردان دستگاه به چرخش در می‌ آید. 

استرچ پالت دروازه ای

طراحی انتخاب شده برای دستگاه استرچ پالت دروازه ای به گونه ای می باشد که برخلاف مدل گردان محصول در دستگاه می‌ چرخد، در مدل دروازه‌ ای، محصول ثابت می باشد و نوع طراحی سیستم به گونه ای می باشد که فیلم استرچ دور تا دور آن به چرخش در می‌ آید. انتخاب این دستگاه برای سلفون پیچی محصولات سنگین، سبک، حجمی یا کم‌ حجم، کالاهای بدون تعادل که در اشکال خاصی تولید شده‌ اند گزینه ی مناسبی برای انتخاب می باشد.

استرچ پالت مداری 

استرچ پالت مداری به گونه ای برای بسته بندی در نظر گرفته شده است که پالت محصول هنگام عبور بر روی لاین متحرک، به جای دور تا دور آن، بالا و پایین را بسته‌ بندی می‌ کنند. همین مسئله باعث می شود تا گزینه ی مناسبی برای بسته بندی محصولات صاف و یا بدون شکل مانند درب‌ ها، لوله‌ ها، فرش‌ ها و… باشد.

استرچ پالت مرغک دار

در مواردی که قرار است بسته بندی محصولاتی را انجام دهید که از نظر وزن و ارتفاع بزرگ هستند و حالت نامتعادلی دارند انتخاب دستگاه استرچ پالت مرغک دار گزینه ی مناسبی می باشد. از نظر نوع کارکرد به گونه ای می باشد که مشابه با مدل صفحه گردان می باشد و فقط در این دستگاه یک مرغک نگهدارنده جهت ایجاد تعادل در محصولات در نظر گرفته می شود. در نظر گرفتن ویژگی هایی مانند کنترل سرعت صفحه گردان، کنترل سرعت حرکت عمودی نایلون استرچ، تنظیم ارتفاع استرچ برای محصولات مختلف، تنظیم ارتفاع مرغک، تنظیم تعداد لایه‌های استرچ و… باعث می شود تا بتوانید به بهترین شکل بسته بندی محصولات را انجام دهید.

استرچ پالت فرودگاهی

انتخاب دستگاه استرچ پالت فرودگاهی گزینه ی مناسبی برای استرچ کردن وسایل و کالاهای مد نظر مسافران در مسافرت‌ های زمینی، هوایی و یا دریایی می باشد تا دیگر نگران آسیب دیدن بارها نباشید. هم چنین باید به این مسئله توجه داشته باشید که به خاطر زائده‌ ای که بر روی صفحه دستگاه وجود دارد از پرت شدن کالا در زمان استرچ کشی جلوگیری می کند.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید